İYİ Parti Ergene Kurucularından Mali Müşavir Figen Özgür İYİ Parti Millet Vekili Aday Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti Ergene Kurucularından Mali Müşavir Figen Özgür İYİ Parti Millet Vekili Aday Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti Kuruluşundan Bu Yana Gerek Ergene Gerekse Tekirdağ Bölgelerinde Gayretli Ve Özverili Çalışmalarıyla Ve Sempatik Tavırlarıyla Parti Tabanında Sevilen Bir İsim Olarak Öne Çıkan Mali Müşavir Ve Serbest Muhasebecilik Yapan Figen Özgür İYİ Parti’den Millet Vekili Aday Adaylığını Açıkladı.

Fiğen Özgür Tanıtım Toplantısında Şu Açıklamalarda Bulundu

Türkiye’nin en güçlü kadını, liderimiz, Sn Meral AKŞENER’İN önderliğindeki partimin, Tekirdağ’ımızdaki temsilcisi olmak ve Tekirdağ halkımızdan aldığımız vekaleti, en iyi şekilde TBMM’de yerine getirmek için, kadınlarımızın sesi duyurmak için, 14 MART GENEL SEÇİMLERİNDE İYİ PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ A. ADAYI AÇIKLAMAMI Kurucu üyesi olduğum İYİ Parti Ergene ilçe başkanlığında gerçekleştirdim.

Öncelikle ilçe başkanımız sn.Sadi ERSÖZ’e,ilçe yöneticilerimize,aileme ,dostlarıma ve değerli basın mensuplarımıza yanımda oldukları için çok teşekkür ederim.

Bu vesile ile son olarak partimi iktidara taşımak için 5 Yıldır olduğu gibi bundan sonra da var gücümle sonuna kadar çalışacağıma SÖZ veriyorum.

Figen Özgür Kimdir ?

   FİGEN ÖZGÜR KİMDİR?

 1970 Yılında Babasının görevi nedeniyle ailesinin yaşadığı Ardahan İlinin Göle ilçesinde doğdu.

1984 yılında Susurluk lisesinden mezun olan FİGEN ÖZGÜR, 2004 yılında  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu.

İş yaşamına, eğitimini aldığı mesleği  ile ilgili kurumsal fabrikalarda başlayan ÖZGÜR, 30.11.2010 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesini alarak, iç denetim alanında çalışma yaşamını sürdürdü.

Eğitimin önemine her zaman dikkat çekmiş olan FİGEN ÖZGÜR , 16/07/2021 yılında Trakya Üniversitesinde Muhasebe ve Denetim alanında yüksek lisansını tamamladı.

 2015 yılında Tekirdağ/Çorlu’da kendi ofisini açan ÖZGÜR, halen  Mali müşavir olarak meslek yaşamına devam etmektedir.

 SİYASİ HAYATI

   Üstlendiği her görev ve sorumluluğu titizlikle yerine getirmeyi kendisine hayat felsefesi olarak benimsemiş olan FİGEN ÖZGÜR, mesleğinde, siyasi ve sosyal yaşamındaki başarısının temelinin “ Mesleğime başladığım ilk firma Hintli yatırımcıların Türkiye’de kurduğu, kurumsal bir fabrikaydı. Kişiliğim gereği çalışma etiği olan biriydim fakat onların bakış açısı ile karşımdaki insanın bilgisinden önce bilgiyi nasıl kullandıklarını değerlendirmeyi öğrendim. Üstlendiğim görevde terfi aldıkça yöneticilik dönemlerimde “Her işi ben yaptım! Yerine işini iyi yapabileceğine inandığım çalışma arkadaşlarımın uyumlu çalışabilmesini sağlamak için etkili iletişim becerimi geliştirdim. Bir hasarı onarmaya çalışırken, yeni hasarlara yol açmamayı prensip edindiğim içinde hem denetim alanında hem de siyasi ve sosyal alanlarda ilerledim” diyerek adlandırıyor.

  İş yaşamındaki kariyerini siyasete taşıyan FİGEN ÖZGÜR, Siyasi yaşamına 2018 yılında İYİ PARTİ ERGENE kurucu üyesi olarak başladı.İlçe teşkilatında üstlendiği görevleri bugüne kadar başarı ile yerine getirirken,2022 yılında gerçekleşen ilçe kongresinden sonra KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI olarak görev yaptı. Siyaseti “ Özgürlük, adalet, otorite ve siyasi ahlaka ilişkin herhangi bir tartışmanın eninde sonunda karşılaşmak zorunda olduğu iyi veya kötü, izin verilen veya yasaklanan, uyumlu veya uyumsuz fikirlerinin belirli bir şekilde organize olmuş bir halidir “ şeklinde tanımlayan ÖZGÜR,

sözlerini “ Siyasete girme sebebim, Türkiye’nin en güçlü kadını, liderimiz, Sn Meral AKŞENER’İN önderliğindeki partimin, Tekirdağ’ımızdaki temsilcisi olmak ve Tekirdağ halkımızdan aldığımız  vekaleti, en iyi şekilde TBMM’de yerine getirmek için, Seçmenin % 50 sini oluşturan kadınlarımızın sesi duyurmak için 14 MART GENEL SEÇİMLERİNDE İYİ PARTİ TEKİRDAĞ  MİLLETVEKİLİ A. ADAYI OLDUM. Partimizi iktidara taşımak için 5 Yıldır olduğu gibi bundan sonra da var gücümle sonuna kadar çalışacağıma SÖZ veriyorum.” Diyerek tamamlıyor.

GÖREV ALDIĞI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE GÖREVLERİ

 Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Çorlu Şubesi: DERNEK BAŞKANI

Tekirdağ İşkadınları Derneği: BAŞKAN YARDIMCISI

 ERGENE ve ÇORLU Kent konseyi Kadın meclisleri: GÖNÜLLÜ ÜYE

Türkiye İç Denetim Enstitüsü: ÜYE

İLGİ ALANLARI  ;

 İYİ PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ A. ADAYI FİGEN ÖZGÜR’ÜN AŞAĞIDA 3 ANA BAŞLIKTA TOPLANMIŞ OLAN PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.

KADINLARIN VE ÇOCUKLARI EĞİTİM ÖNCELİĞİ VE DESTEKLENMESİ

GENÇLERİN EĞİTİM EŞİTLİĞİ,DAR GELİRLİ GENÇLERİN EĞİTİMLERİNİN DESTEKLENMESİ..

ESNAF VE GİRİŞİMCİYE HİBE VE DESTEKLERİN ADALETLİ OLARAK DAĞITILMASI, VERİMLİLİĞİNİN İNCELENMESİ

Related posts

Leave a Comment