Ergene’ye deniz geldi

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Paşaköy Mahallesi’nde yer alan tarihi 8 Kurnalı Çeşme Meydanı’nda yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.  Deniz kumu ile doldurulan dere kenarının adeta bir plaja dönüştüğünü kaydeden Başkan Yüksel, “Ergene’ye deniz geldi” dedi.

Ergene’ye yepyeni bir mesire alanı kazandırmak için kolları sıvayan Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını Fen İşleri Müdürlüğünden sorumlu başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı ile birlikte Paşaköy 8 Kurnalı Çeşmede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Burada yapılan, devam eden ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili olarak bilgililer alan Başkan Yüksel, “İlçemize yepyeni bir mesire alanı kazandırmak için kolları sıvadık. Tamamen belediyemizin imkanlarıyla hazırladığımız, deniz kumu ile döşediğimiz Tarihi Paşaköy 8 Kurnalı Çeşme mevkiini adeta yapay bir plaja, halkımız için piknik ve dinlenme alanına gençlerimizin de düğünlerini nişanlarını yapabilecekleri bir açık hava düğün salonuna dönüştürüyoruz. Çalışmalarımızda sona yaklaştık. Baharın gelişini hep beraber burada kutlayacağız” dedi

Başkan Yüksel ayrıca, “8 Kurnalı Çeşme Mevkii’nde başlatılan düzenleme çalışmalarının yarısından fazlasının tamamlandığı, taş döşeme ve çevre düzenleme işlemlerinin de tamamlanması ile birlikte Anadolu ve Balkanlarda halk bayramı olarak kutlanan Hıdrellez Bayramını halkımızla birlikte çeşitli etkinliklerle burada kutlayacağız” diye konuştu. 

Related posts

Leave a Comment