PARALAR İŞTE BÖYLE ÇARÇUR EDİLİYOR!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılan ve yerine yenisi yapılacak olan tabelaya ilçe sakinleri tepki gösterdi.

Ergene İlçesi, Çorlu girişinde yer alan göbeğe Ağustos 2020 tarihinde Ergene Belediyesi tarafından konulan “Sevgi Kenti Ergene” ışıklı tabelasına o günün rakamlarıyla 30 Bin TL’na yakın bir ücret ödendiği kulis bilgisi olarak gündemi meşgul etmiş,  İlçe sakinlerinin tepkisine neden olmuştu.

Konulan tabela henüz yeniyken ve 3 yılını dahi tamamlamamışken Şubat ayında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerce alelacele söküldü ve yerine kalıp çakılarak beton döküldü. Yeni yapılacak tabelanın maliyetinin ise 450 ila 650 Bin TL arasında olacağı vatandaşlar arasında konuşuluyor.   

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından aradan iki ay süre geçmesine rağmen dökülen beton üzerine henüz bir şey yapılmaması da vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Konuyla ilgili görüşlerine müracaat ettiğimiz vatandaşlar; “Her ne yapacaklarsa yapsınlar fakat harcanan, israf edilen paralara yazık! Yeni sayılabilecek bir tabelanın sökülüp yerine yeniden tabela yaptırmak ekonomik anlamda zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde israftan başka bir şey değildir. Belediye kaynakları daha doğru işler için kullanılabilir.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Related posts

Leave a Comment