VURDUMDUYMAZLIĞIN FOTOĞRAFI !

Yulaflı’nın tarım arazileri kanunları uygulamayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in vurdumduymazlığı ve bu vurdumduymazlığı fırsata çeviren kişilerce talan ediliyor.

İlk olarak 2022 yılının Kasım ayında çıkan sayımızda “ YULAFLI’NIN TARIM ARAZİLERİ RUHSATSIZ YAPILARIN TEHDİDİ ALTINDA!” başlığıyla yapmış olduğumuz haberde Ergene Belediyesi’nin, Belediye Encümenliğinin Yulaflı Mahallesinde tarım arazilerine yapılan ruhsatsız yapılar için almış olduğu yıkım kararlarının uygulanmadığını kamuoyuna duyurmuştuk.  Durumun takipçisi olarak akabinde çıkan her sayıda konuyu gündeme taşıyarak yetkililere seslendik.

Geçen sayılarımızda Ergene Belediyesi Yetkililerine şu soruları sormuştuk;

-Tarım arazilerine yapılan ruhsatsız yapıları ve parselleri ayırmak için kanuna aykırı olarak dikilen beton direkleri yıkıp hukuksuzluğu önlemek ve tarla vasıflı yerleri eski haline getirmek için neden harekete geçilmiyor? 

-Tarım arazilerinin katledilmesini izlerken yasalara uyan vatandaşların talepleri neden görmezden geliniyor?

Aradan geçen 4 aylık süre içinde alınan yıkım kararları uygulanmadığı gibi Ergene Belediye Başkanlığı’ndan hala konuyla ilgili bir açıklama da yapılmadı. Bu süre içerisinde tarım arazilerine kondurulan ruhsatsız yapılar mantar gibi çoğalıyor.

Ergene Belediyesi Yetkilileri’nin ve Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel’in konuyla ilgili sessiz kalması ve ruhsatsız yapılara göz yumması vatandaşlar tarafından “Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in 2024 yerel seçimleri için tekrar aday olacağı ve oy kaygısıyla bu talana göz yumduğu “ şeklinde yorumlanıyor.

Related posts

Leave a Comment