RAMİS ÇINAR’IN YENİ ROMANI “SENSİZLİĞİMİN ŞARKISI” YAYIMLANDI

Yazdığı romanlarla geniş bir okur kitlesi edinen Ramis Çınar’ın yıllardır beklenen yeni kitabı “Sensizliğimin Şarkısı” yayımlandı.

2018 yılında 5’nci romanı Kanadı Kırık Kelebekler’i yayımlayan Ramis Çınar, bir yandan yazınsal çalışmalarını sürdürürken bir yandan da daha önce yayımlanmış olan Elveda Rumeli ve Ömrümün Dört Mevsimi kitaplarının tekrar baskılarıyla okurlara ulaşmaya devam ediyordu.

KİTABIN DAHA GENİŞ BİR OKUR KİTLESİNE ULAŞMASI BEKLENİYOR

Ramis Çınar’ın kısa bir süre İthaki Yayın Grubu’na transfer olması yeni kitabının yayımlanması yönündeki beklentileri arttırmıştı. Çok geçmeden Ramis Çınar, “Sensizliğimin Şarkısı” adlı yeni kitabının yayımlandığını duyurdu.

Ramis Çınar sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar, 5 yıl aradan sonra bir yeni kitabım daha yayımlandı. Bende çok özel bir yeri olan Sensizliğimin Şarkısı okurlara ulaşmaya başladı. En büyük dileğim Sensizliğimin Şarkısı’nın önceki kitaplarımdan daha fazla sayıda okura ulaşmasıdır. Edebiyat yollarında buluşabilmek dileğiyle.” dedi.

DUYGUSAL, SÜRÜKLEYİCİ VE ETKİLEYİCİ BİR AŞK HİKAYESİ

Gözlerini Kosova’da açan, Trakya’da büyüyen Kemal’in hayatı Çorlu’da geçmiştir. En büyük hayali üniversiteyi kazanıp İstanbul’da okuyabilmek ve iş hayatına atılıp güzel bir yaşam kurabilmektir. Ancak o gelecek planları yaparken, hayat bir sürpriz hazırlamıştır onun için. Öyle bir sürprizdir ki bu, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yüreğini kor gibi yakan bir sevdaya kapılır Kemal. Hem sevdanın yakıcılığını hem de terk edilmenin acısını yaşar birbiri ardınca.

Dilinde yarım kalmış bir şarkı gibidir yaşadığı sevda. Üniversiteyi kazanıp başka bir şehre gider, araya yıllar girer, kendisi gibi Balkan göçmeni olan genç bir kızla evlenir, İstanbul’a yerleşir ama geçmişin gölgesi onu rahat bırakmaz. İlk aşkının büyülü izlerinin peşine takılır, sorularına cevap bulmakta, geçmişle yüzleşmekte kararlıdır. Ancak bulacağı cevapların bin bir emekle kurduğu düzeni sarsacağından, evliliğini tehlikeye düşüreceğinden habersizdir.

Ramis Çınar Sensizliğimin Şarkısı’nda yüreği aşkla yanan ve ayrılıkla sınanan genç bir adamın hayata tutunma hikâyesini anlatırken, Rumeli coğrafyasında yaşayan Balkan göçmeni ailelerin birbirine sığınak olduğu sıcacık bir dünyayı da samimi bir dille gözler önüne seriyor.

İthaki Yayın Grubu yayınevlerinden Müptela Yayınları tarafından yayımlanan kitap Türkiye genelinde kitabevleri ve internet mağazaları aracılığıyla okurlarla buluşmaya başladı.

Related posts

Leave a Comment