MHP ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU

MHP Ergene İlçe Başkanlığı, şehit aileleri ve gazilerle iftar programında bir araya geldi.

 MHP Ergene İlçe Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak Ergene ilçesi Marmaracık Mahallesi Marmara Kasap ve Köfte Salonunda düzenlenen ‘Şehit Aileleri ve Gazilerimizle İftar Buluşmaları’ isimli programa MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, Bir Önceki Dönem İl Başkanı ve MHP Tekirdağ Milletvekili Adayı İlker Yücel, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve 28. Dönem Tekirdağ Milletvekili Adayı Koray Önsel, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve 28. Dönem Tekirdağ Milletvekili Adayı Murat Turna, Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, MHP Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Ergene İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kaleli ve Yönetimi, Ergene Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Yavuz ve Yönetim Kurulu, MHP Ergene Belediye Meclis Üyesi İnş. Müh. Cemal Daştan, Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden ve Yönetim Kurulu Üyeleri  ile çok sayıda şehit ailesi ve gazi katıldı. Şehit aileleri ve gazi derneklerinin de iştirak ettiği programda Başkan Yıldırım, masaları gezerek ailelerle bir süre sohbet etti, ‘hâl ve hatırlarını’ sordu.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE BUNU ATLATACAĞIZ”

Şehit ailelerine hitap eden MHP Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım, deprem felâketine değinerek yaralarının dayanışma ruhuyla atlatılacağını belirtti. Yıldırım “Çok şükür Ramazan ayına eriştik. Şu anda da orucumuzu çok şükür açtık. Hepinize hayırlı iftarlar diliyorum, afiyet olsun. Ülke olarak, millet olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz. Deprem bölgesine dört defa görevli olarak giden bir kardeşiniz olarak orada karşılaştığımız felaketi bizzat müşahede ettim. Ama ne mutlu bize ki, bu kadar zor bir süreci dayanışma ruhuyla beraber atlatıyoruz, atlatacağız. Ben bu vesileyle depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet, makamları âlî olsun inşallah. Ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Büyük bir afet. Bu iftar sofrasında Cenab-ı Allah’tan bizi bu tür afetlerden korumasını diliyorum. Allah’ın izniyle bir ve beraberce bu süreci atlatacağız.” dedi.

“ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

Konuşmasında şehitlik makamının peygamberlik makamından sonra en yüce makam olduğuna dikkati çeken MHP Ergene İlçe Başkanı Menderes Yıldırım, “Bu vatan topraklarında bir ve beraberce ilelebet yaşamamızı temin eden, bugün bu sofranın etrafından bizleri onurlandıran baş tacı şehitlerimizin aileleri önünde de saygıyla eğiliyorum. Bu vatanın birliği, bütünlüğü için şehadete eren bu yavrularımız şu anda bizim aramızdadır. Onlar ölmemiştir. Cenab-ı Allah kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de böyle söylüyor. ‘Onlar diridirler. Siz onları göremezsiniz.’ Allah bizi onları görmeye izin vermiyor ama onların hayatta olduğunu bize ayetiyle müjdeliyor. Peygamberlik makamından sonra bizim inancımıza göre en yüksek mertebede olan şehitlerimizin kıymetli ailelerine Allah cennette şehitlerimizle kavuşmayı nasip eylesin. Bizlere de evvel emirde onların şefaatine kavuşmayı nasip eylesin. Teşrif ettiniz, soframızı gururlandırdınız, onurlandırdınız. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Milletvekili Adaylarımız, MHP Tekirdağ İl Başkanımız, Bir Önceki Dönem MHP Tekirdağ İl Başkanlarımız, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanımız, MHP Ergene İlçe Başkanlığımız ve MHP Ergene Belediye Meclis Üyemiz ile birlikte sizlerle burada buluşmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Cenab-ı Allah daha güzel günlerde buluşmayı nasip eylesin. Bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet, makamları âlîdir inşallah.” diye konuştu.

“ÜLKE OLARAK HÜZÜNLÜYÜZ”

MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin ise yaptığı konuşmada programın düzenlenmesinden dolayı Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek şöyle konuştu: “Gerçekten de ülke olarak, millet olarak zor günlerden geçiyoruz, çok hüzünlüyüz. Ramazan ayı ise acılarımızı paylaşma ayı… Bu tür programlar acılarımızın hafifletilmesi, yaralarımızın sarılması, birbirimizle yardımlaşma ve dayanışma için çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Ramazan ayının ruhu bu… Birleştirici, kucaklaştırıcı bir maneviyatı var. Bu vesilelerle bir kez daha depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. İştirak ettiğiniz için ise sizlere en samimi teşekkürlerimi iletiyorum. Sizlerle burada olmaktan büyük bir memnuniyet ve gurur duydum. Ve bir kez daha hayırlı iftarlar diliyorum.”

‘‘ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR’’

Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden ise yaptığı konuşmada programın düzenlenmesinden dolayı Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek şöyle konuştu: “Gerçekten de ülke olarak, millet olarak zor günlerden geçiyoruz, çok hüzünlüyüz. Ramazan ayı ise acılarımızı paylaşma ayı… Bu tür programlar acılarımızın hafifletilmesi, yaralarımızın sarılması, birbirimizle yardımlaşma ve dayanışma için çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Ramazan ayının ruhu bu… Birleştirici, kucaklaştırıcı bir maneviyatı var. Bu vesilelerle bir kez daha depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin inşallah.

Related posts

Leave a Comment