Çorlu’da Gençlik Haftası Coşkuyla Kutlanacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çorlu’da da coşkuyla kutlanacak.

Bayramın coşkusunu yaşamak isteyen vatandaşlar için Çorlu’da birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirilecek. 19 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Atatürk Meydanı’ndaki resmî kutlama töreni ile başlayacak bayram kutlamaları, Atatürk Meydanı’nda başlayıp Cumhuriyet Parkı’nda sona erecek Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek. Yürüyüşün ardından saat 10.30’da Cumhuriyet Parkı’nda Çorlulu öğrenciler, spor gösterileriyle seyirci karşısında olacaklar.

19 Mayıs’ta kutlamalar akşam daha büyük bir coşkuyla devam edecek. Saat 18.30’da Atatürk Meydanı’nda TED Koleji öğrencileri keyifli bir konser verecekler. Saat 20.00’de ise binlerce Çorlulu’nun katılımıyla büyük bir fener alayı düzenlenecek. Atatürk Meydanı’ndan başlayacak Fener Alayı, Cumhuriyet Parkı’nda son bulurken saat 21.00’de ise sevilen sanatçı Buray, birbirinden güzel şarkılarla Çorlulular’a 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu yaşatacak.

20 Mayıs 2023 Cumartesi günü ise saat 09.00’da gençler için bir doğa yürüyüşü düzenlenecek. “Sabahattin Ali Gençlik Yürüyüşü”nde Vize’ye gidecek gençler, Sabahattin Ali’nin vefat ettiği yere bir doğa yürüyüşü gerçekleştirecekler. Saat 10.00’da Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu’nda 19 Mayıs Atatürk Kupası’nın açılış programı gerçekleştirilecek ve genç futbolcular turnuvada kıyasıya yarışacaklar. Saat 16.00’da ise 2. Çorlu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren yarışmacıların fotoğraflarının sergileneceği fotoğraf sergisinin açılışı Orion AVM’de gerçekleştirilecek. Gençlik Haftası programı, akşam Çardaklı Çeşme Sahnesi etkinlikleri ile devam edecek. Saat 20.30’da “100 Yıllık Emanet Dans Tiyatrosu” Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde olacak. Saat 21.00’de ise açık hava sinemasında vatandaşlar keyifli bir film izleyecek.

21 Mayıs 2023 Pazar günü, 100. Yıl Çorlu Bisiklet Turu’nda bisiklet severler spor için buluşacak. Saat 10.00’da Atatürk Meydanı’nda başlayacak tur; Orion Avm ve Gölbaşı Gençlik Parkı güzergâhını takip edecek. Gölbaşı Gençlik Parkı’nda mola verildikten sonra Bisiklet Kafe’ye doğru dönüş yolculuğuna çıkılacak. Bisiklet Kafe’de son bulacak bisiklet turunda müzik etkinlikleri, hediye çekilişleri yapılırken katılımcılara da çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Çorlu Gençlik Haftası’nda düzenlenecek ücretsiz etkinliklere tüm halkımız davetlidir.

Related posts

Leave a Comment