MESTAN ÖZCAN: EN ÖNEMLİ İŞLERİMDEN BİRİ HANIM KARDEŞLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAK OLACAK

AK Parti Tekirdağ 1. Sıra Milletvekili Adayı Mestan Özcan 14 Mayıs seçimlerinin ardından kadınlara yönelik yapacağı çalışmalar hakkında demeç verdi.

Özcan, kadınların en iyi şekilde istihdam edilmeleri ve hayatın her noktasında daha fazla yer edinmelerini sağlamak için elinden geleni yapacağının altını çizdi.

Özcan’ın açıklaması şöyle; Mevlana Hazretleri der ki; “Kadınlar herkesten daha müşfiktirler ve onlar gönül sahiplerine hep galip gelir.” Kadının varlığının hissedildiği, emeğinin olduğu, ferasetinin ve azminin hayat bulduğu herhangi bir iş, muhakkak ki muzaffer olacaktır.

Değerli hanım kardeşlerim; Sizler dün olduğu gibi bugün de hayatımızın her noktasında benzersiz bir yere sahipsiniz. Sahip olduğunuz engin ferasetle ülkemizin yeniden inşasında sarsılmaz bir temel oluşturdunuz.

Türkiye’nin son 20 yılda her alanda elde ettiği eşsiz başarılar, hepinizin malumu. Tüm bu başarılarda sizlerin rolü çok büyük.  Toplumumuzu var eden kadınlarımız, artık hayatın her alanına çok daha aktif roller üstleniyor ve başarı üstüne başarı elde ediyorlar.

Bugün; siyasetçiler olarak bizlere düşen çok önemli bir vazife var. O da kadınlarımızın çok daha iyi standartlara sahip olmasını sağlamaktır. 14 Mayıs seçimlerinin ardından en önemli işlerimden biri hanım kardeşlerimiz için çalışmak olacaktır.

Onların en iyi yerlerde istihdam edilmesi için elimden geleni yapacağım. Sosyal ve kültürel hayatta fazla yer almalarını sağlamak da önceliklerimden biri olacaktır. Kadın girişimcilerimizi de daha çok destekleyeceğiz.  Özellikle siyasette daha fazla yer edinmeleri için elimden geleni yapacağım. Evet, belki pozitif ayrımcılık yapacağız ama hanım kardeşlerimize hakikaten çok büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin geleceğini onlarla birlikte inşa edeceğiz.

Kadınlar olmadan olmaz diyoruz ve yolumuza onlarla birlikte daha güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Sevgiyle ve esenlik içinde kalın.”

Related posts

Leave a Comment