Ergene Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine 660 bin TL’lik Maddi Destek

Sporun her türlüsünü maddi ve manevi olarak destekleyen, spora yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çekerek adından sıkça söz ettiren Ergene Belediyesi ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerine toplamda 660 bin TL’lik maddi yardımda bulunma kararı aldı.

Ergene Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Başkanlığında Ulaş Hizmet Binası Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Buna göre spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konulu Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Komisyon raporu uyarınca Ergene Belediyesi ilçede faaliyet gösteren ve Tekirdağ Süper Amatör Küme, Tekirdağ 1. Amatör Küme ve Tekirdağ 2. Amatör Kümede boy gösterecek olan Ergene ilçesinin temsilcileri olan amatör futbol kulüplerine toplamda 660 bin TL nakdi yardımda bulunma kararı alındı.

Meclis kararına göre, Tekirdağ Süper Amatör Liginde Ergene ilçesinin temsil eden takıma 100 Bin TL, Tekirdağ 1. Amatör Ligindeki temsilcilere 60 Bin TL ve Tekirdağ 2.Amatör Ligindeki Ergene temsilcisi olan futbol takımlarına 40 Bin TL maddi para yardımında bulunacak.

Ergene Belediyesi’nin sporun her türlüsünü desteklediğini ve spora ciddi yatırımlar yaptığını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak Tekirdağ’ın profesyonel liglerde yer alan tek takımı olan Ergene Velimeşespor’un maçlarının oynadığı Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nu, Velimeşe Kapalı Spor Salonunu, Naim Süleymanoğlu Tesisleri, Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadını, çeşitli semt spor alanlarını, spor salonlarını Ergenemize kazandırdık. Yeni yatırımlarımla İlçemize yeni spor alanları kazandırmaya devam edeceğiz. Ergene ilçemizi amatör futbol liglerinde temsil eden kulüplerimize de maddi yardımlarda bulunmaya devam ediyoruz. Ergene Belediyesi Meclisimizin Haziran ayında ki meclis toplantısında almış olduğu karar doğrultusunda, bu sene İlçemizi amatör futbol liglerinde temsil eden futbol kulüplerimize toplamda 660 bin TL maddi yardım yapma kararı aldık. Almış oldukları bu karardan dolayı Belediye Başkan Yardımcılarımıza ve Belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyor, yeni futbol sezonu öncesinde de İlçemizin temsilcisi olan futbol kulüplerimize başarılar diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment