ULAŞTIRMA BAKANI URALOĞLU AYDIN AKPARTİ VE MHP İL BAŞKANLIKLARINI ZİYARET ETTİ

URALOĞLU: AYDIN-DENİZLİ ARASI 2 SAAT 15 DAKİKADAN 1 SAAT 15 DAKİKAYA DÜŞECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Aydın-Denizli otoyolu çalışmalarını yerinde incelemek üzere geldiği Aydın’da, Valilik İl Koordinasyon Toplantısı’na adından AK Parti ve MHP İl Başkanlıklarını ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada AK Partinin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne girerek, milletimizin teveccühüne mazhar olduğunu hatırlatarak, “Aziz milletimiz son seçimlerde yeniden Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyerek, Cumhur İttifakı’nı seçmiştir. İstikrara, gelişmeye ve kalkınmaya devam demiştir” dedi. Bakan Uraloğlu, “Gece gündüz bu davaya hizmet etmekle yükümlüyüz” diyerek, yapımı devam eden Aydın-Denizli otoyol çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

ZAMAN VE YAKITTAN 2.4 MİLYAR LİRA TASARRUF

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu “Aydın-Denizli Otoyolu’nun tamamlanmasıyla mevcut güzergâhtaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikadan 1 saat 15 dakikaya düşecek. Zamandan ve akaryakıttan yıllık toplam 2,4 milyar Lira tasarruf edeceğiz. İzmir-Antalya arasındaki mevcut 580 km olan yol uzunluğunu da Aydın-Denizli Otoyolu ve sonradan yapılacak Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya Otoyolları ile 440 kilometreye düşüreceğiz. Böylece seyahat süresini 6-7 saatten 3 saate düşürerek, İzmir’den Antalya’ya kadar kesintisiz otoyol ulaşımı sağlayacağız’ diye konuştu. Bakan Uraloğlu ayrıca bugün itibari ile Selçuk-Ortaklar-Aydın Yolu, Aydın-Muğla Ayrımı-Koçarlı-Söke Yolu ve Aydın-Denizli Otoyolu gibi 8 karayolu projesinin de devam ettiğini söyledi.

Bakan Uraloğlu, Aydın’ın karayolu ağının geliştirilmesi gibi demiryolu, havayolu ve denizyolu gibi diğer ulaşım türlerinde de gelişmesi için çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek “205 kilometre uzunluğundaki tüm demiryolu ağını yeniledik.

Selçuk-Ortaklar, Ortaklar-Aydın ve Aydın-Denizli Hızlı Demiryolunun etüt ve proje işlerini bitirdik. Selçuk-Ortaklar arasının proje çalışmaları tamamlayarak Bakanlığımız yatırım programındaki Ankara-İzmir Hızlı Tren projesi kapsamına aldık. 2009 yılında açtığımız bin 180 yat kapasiteli Didim Yat Limanı ile Aydın’ı yat turizmi açısından çok önemli bir merkeze dönüştürdük. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yılda neyin sözün verdiysek yaptık. Geçmişte yaptıklarımızdan gelen güvenle, umutlu yarınları da inşa edeceğiz. Aziz milletimiz bize her zaman güvendi ve milletimizin bize güveni, en büyük gücümüz oldu. Bu güvenden aldığımız güçle milletimize umut olmaya devam edeceğiz” dedi. 

BU BİRLİKTELİK MENFEAT DEĞİL DAVA BİRLİKTELİĞİDİR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Aydın MHP İl Başkanlığına yaptığı ziyarette Cumhur İttifakının önemine değindi.

Bakan Uraloğlu “Milletimizin 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğu Cumhur İttifakını, seçimlerde ve Meclis’te devam ettirerek, mücadelemizin saflarını genişlettik. Cumhur ittifakı içinde birlikte mücadele verdiğimiz milli kimliği ve duruşuyla demokrasimizin gelişiminde önemli yeri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti birdir. Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımız menfaat birliği değil dava birliği çatısı altında birleşerek, Türk Siyasi tarihine damga vurmuşlardır. Aziz milletimiz son seçimlerde cumhur ittifakını seçerek Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde istikrara, gelişmeye ve kalkınmaya devam demiştir.

Türkiye’yi; Türkiye Yüzyılı hedeflerine Cumhur İttifakı’yla kavuşturacağız” diye konuştu.

Related posts

Leave a Comment