Ergene Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

Ergene Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Sağlık mahallesinde kurulan semt pazarında vatandaşlara ve esnafa aşure ikramında bulundu.

Sağlık Mahallesinde bulunan semt pazarında Ergene Belediyesi tarafından vatandaşlara dağıtılmak üzere aşure standı kuruldu. Muharrem ayı dolayısıyla semt pazarına alışverişe gelen vatandaşlara ve pazarcı esnafına Ergene Belediye Başkan Vekili Ali Cengiz Yürük, Belediye Başkan Yardımcıları Ayça Albayraktar, Doğan Durmaz, Yüksel Baydarlı ve Belediye Meclis üyeleri aşure ikramında bulunuldu.

Muharrem ayının İslam alemi için özel ve bir o kadar da önemli olduğunu ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Muharrem ayı dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayıdır. Sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberliğin pekiştiği muazzam bir aydır. Bu ayın güzelliklerini bir arada yaşayabilmek için Muharrem ayımızın lezzeti olan aşure dağıtımını halkımızla bir araya gelerek gerçekleştirdik.  Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Aşurenin bir değer olduğunu da sözlerine ekleyen ve değerlerimizin unutulmaması gerektiğini ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Aşure farklı ürünlerin harmanlanması ile ortaya çıkıyor. Biz de hem Türkiye’de hem de Ergene ilçemizde farklı kültürlerden bir araya gelen insanlarla, hemşerilerimizle bir arada yan yana, birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Bu birliğimizin daim olmasını diliyorum. Muharrem ayı hepimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Related posts

Leave a Comment