MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ 03 AĞUSTOS 2023 PERŞEMBE GÜNÜ ATILIYOR

Kurulduğu günden bu yana, geniş hizmet yelpazesi çerçevesinde il genelinde yaptığı vizyonel yatırımlar, hayata geçirdiği projeler ve kente kazandırdığı dev tesislerle Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, turizm alanında da yatırımlarına devam ediyor.

Vizyonunda yer alan temel ilkelerden biri olan turizm konusunda Tekirdağ’ı daha da ileriye taşımayı hedefleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Şarköy ilçesi’nin Mürefte mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Turizm Tesisi’nin temelini atıyor.

MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ 03 AĞUSTOS’TA ATILACAK

Mürefte Turizm Tesisi’nin temeli, 03 Ağustos 2023 Perşembe Günü Saat 15:00’te Mürefte Mahallesi Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilecek törenle atılacak.

Toplam inşaat alanı 1.309,3 metrekare olan Mürefte Turizm Tesisi 623,7 metrekare inşaat taban alanına sahip. Zemin artı 1 kattan oluşacak ve otel olarak kullanılacak Mürefte Turizm Tesisi projesinde Sosyal Tesis, Mutfak, Lobi, Teknik Hacimler, 12 Oda ile İdari ve Kat Ofisleri yer alıyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “23 MİLYON 337 BİN 600 TL’LİK YATIRIMLA MÜREFTE MAHALLEMİZE ÖNEMLİ BİR TURİZM TESİSİ KAZANDIRIYORUZ”

Mürefte Turizm Tesisi’nin Şarköy’ün turizm potansiyeline güç katacağını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Şarköy ilçemiz, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vizyonumuzda da yer alan turizmi geliştirmek ve kentimizin önemli turizm merkezleri arasına girmesini sağlamak adına turizm yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Bu kapsamda, Şarköy ilçemiz Mürefte Mahallesi’nde önemli bir açığı kapatacak olan Turizm Tesisimizin temelini atıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mürefte Turizm Tesisi’mizin temeli, 03 Ağustos 2023 Perşembe Günü Saat 15:00’te Mürefte Mahallesi Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilecek törenle atılacak. Tüm halkımızı temel atma törenimize bekliyoruz. 23 Milyon 337 Bin 600 TL yatırım maliyetine sahip tesisimiz şimdiden Mürefte’mize, Şarköy’ümüze ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Related posts

Leave a Comment