İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’den Zam Tepkisi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, sürekli artan akaryakıt fiyatlarına ve yaşanan sürekli zamlara karşı tepkisini dile getirdi. Engin, Türkiye’nin her gün bir zam haberiyle uyandığını ve hemen hemen her günün zamsız geçmediğini belirtti.

Döviz kurundaki ve petrol varil fiyatlarındaki değişkenlik nedeniyle akaryakıt fiyatlarının artmaya devam ettiğini ifade eden Engin, bu durumun vatandaşın ekonomik zorluklarını daha da derinleştirdiğini vurguladı. Benzine ve motorine gelen ardı ardına zamlar, halkın alım gücünü ciddi oranda düşürdü.

Dolar kurunun Türk Lirası karşısındaki zirve seyri sonrası motorine 1 Ağustos Salı gününden geçerli olmak üzere 1,07 TL zam yapılması beklendiğini ve “Her gün zamla uyanmak vatandaşlarımız için gerçekten zor bir durum.” yaşıyor ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı, hükümetin bu durumu görmezden gelmemesi ve vatandaşların yaşadığı ekonomik zorluklara çözüm bulması gerektiğini belirten İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, hükümete ve ilgili kurumlara bu konuda acil önlem alma ve vatandaşın yükünü hafifletme çağrısı yaptı.

Related posts

Leave a Comment