BÜYÜKŞEHİRDEN, SOSYAL BELEDİYECİLİK ADINA DEV BİR ADIM DAHA

Bir yandan geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, dev yatırımlarla Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kimsesizlerin kimsesi misyonu ile de sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor.

Sosyal belediyecilik adına dev bir adım daha atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Ergene ilçesinde yapımı tamamlanan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Merkezi 11 Ağustos Cuma Günü açılıyor. 

PROJEDE TOPLAM İNŞAAT ALANI 1.631 METREKARE

Toplam inşaat alanı 1.631 metrekare olan ve tek kattan oluşan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Merkezi projesinde 350 m2 aşevi, 158 m2 mutfağın yanı sıra sebze, meyve, kuru gıda ve soğuk hava depoları, teknik hacimler, ofisler ve mescitler yer alıyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ, SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN MERKEZİDİR”

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ettiklerini ve bu alanda dev bir adım daha attıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde proje ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Her gün bir ilçemizde ya temel atıyoruz ya da açılış yapıyoruz. Tekirdağ için durmaksızın çalışıyoruz. Kimsesizlerin kimsesi misyonumuz çerçevesinde Ergene ilçemizde önemli hizmetlere imza atacak olan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Merkezi’ni halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 11 Ağustos Cuma Günü saat 11:00’de gerçekleştireceğimiz Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Merkezi’mizin açılışına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Yaklaşık 21 Milyon TL yatırım maliyetine sahip tesisimiz şimdiden Ergenemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Related posts

Leave a Comment