Ergene Belediyesi 220 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Ergene Belediyesinin 2014 yılından beri geleneksel hale getirerek düzenlediği toplu sünnet şöleni bu yılda gerçekleşti. Bu yıl 220 çocuğu sünnet ettiren Ergene Belediyesi erkekliğe ilk adımı atan çocukların eğlenmesi için 30 Ağustos Zafer Bayramında düzenleyeceği konser eşliğinde sünnet şöleni düzenleyecek.

Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek her sene düzenlenen “Toplu Sünnet Şöleni” etkinliğinde bu sene Ergenede 220 çocuk Ergene Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde sünnet ettirildi. Uzman doktorlar tarafından cerrahi müdahaleleri yapılan çocukların aileleri bu güzel etkinliğin içinde yer almaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirterek Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkürlerini ilettiler.

Çıktığımız Hizmet Yolculuğunda Her Zaman Halkımızın Yanındayız

Sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini her fırsatta dile getiren ve sosyal belediyecilik anlayışıyla halka sunulan hizmetlerden biri olan Sünnet Şöleni’nin, ailelerin doya doya eğleneceği bir şölen programı çerçevesinde gerçekleşeceği bilgisini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sünnet bizim toplumumuzda gerek dini gerekse geleneksel açıdan çok önemli bir yeri vardır. Ergene Belediyesi olarak bu sene 220 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımızın sünnet kıyafetleri Ergene Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Uzman doktorlarımız tarafından cerrahi işlemleri yapılan çocuklarımız sağlıklarına kavuşanına kadar takipleri yapılmaktadır. Bu etkinlikler toplumsal ve sosyal bir sorumluluk açısından bir görevdir. Manevi mutluluğun ve huzurun artarak çoğaldığı hizmetlerimiz kapsamında sünnet olan çocuklarımızın sevinci, ailelerin mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Ergenemizde çıktığımız hizmet yolculuğumuzda vatandaşlarımızın yanında olmayı görev edindik. Doğumdan ölüme kadar halkımızın yanında olurken, vatandaşlarımızın mutlu günlerini taçlandırmak adına erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımız için düzenleyeceğimiz sünnet şölenimiz ile birlikte yine bu yılda bu mutluluğu hep beraber yaşayacağız inşallah. Sünnet olan çocuklarımıza ve ailelerine geçmiş oldun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment