Ergene’de Yeni Bir Sosyal Tesisin Daha Açılışı Yapılacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezinin Ergene ilçesinde açılışı yapılacak.

Ergene ilçesinde büyük projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni bir projeyi daha Ergene halkının hizmetine kazandıracak. Ergene ilçesi Sağlık mahallesinde toplam 631 m2 inşaat alanına sahip Ergene Aşevi Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi bünyesinde aşevi, mutfak, sebze, meyve, kuru gıda ve soğuk hava depoları, tekbik hacimler, mescitler ve ofisler bulunuyor.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel açılış öncesi Belediye Başkan Yardımcıları Ayça Albayrak ve Doğan Durmaz ile birlikte Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezindeki son çalışmaları inceleyerek ekiplerden bilgiler aldı.

İlçemize Yeni Bir Kalıcı Eserler Daha Ekleniyor

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi ile daha çok vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vereceklerini belirterek, “Sevgi Kenti Ergenemizde engelli, yardıma muhtaç ve yaşlı vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduk olmaya da devam ediyoruz. Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine sıcak yemek yardımlarımız yapılırken, engelli ailelerimiz de belediye personellerimiz tarafından ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanıyor. Engelli ailelerimize akülü araç ve engelli yatağı desteklerimiz oluyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi ile Ergene ilçemizde daha çok kesimlere hitap edeceğiz. Ergene İlçemize kazandırdığımız sayısız kalıcı eserlerimize Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi ile bir yenisini daha eklemiş olacağız” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 11 Ağustos Cuma günü saat 11.00’da Sağlık mahallesinde gerçekleşecek olan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezinin açılışına tüm Ergene halkını davet ettiğini de belirtti.

Related posts

Leave a Comment