ŞEHİR TİYATROSUNDAN BASINA ÖZEL GÖSTERİM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Haldun Taner’in yazdığı ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı ödüllü oyununu bu kez basın mensuplarına özel olarak sahneye koydu.

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun her kesimine hitap eden projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği değeri bir kez daha gözler önüne seren; Cumhuriyet ilkeleri ışığında şehrin kültürel yapısına katkı sağlamak, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, kentimizi ulusal ve uluslararası alanda kültür sanat faaliyetleri açısından özel bir konuma getirmek ve sanat üretiminde yüksek standardı yakalamak amacıyla kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun değerli oyuncuları, bu kez Tekirdağ’da faaliyet gösteren basın mensupları için sahnedeydi. ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı ödüllü Tiyatro oyunu basın mensuplarının da beğenisini topladı.

‘GÖZLERİMİ KAPARIM VAZİFEMİ YAPARIM’, BASIN MENSUPLARINDAN DA TAM NOT ALDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Yılmaz İçöz Sahnesi’nde kokteyl ile başlayan program basın özel gösterimi ile devam etti. Basın mensupları, kendilerine özel olarak organize edilen programda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı ödüllü oyununu izleme fırsatı buldular.

Yeni Tiyatro Dergisi 10. Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nde; En iyi müzikal ödülüne layık görülen ve 3 oyuncusu En iyi erkek oyuncu dalında ödül alan ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyunu basın mensuplarından da tam not aldı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ’DA CUMHURİYET TARİHİNİN İLK ŞEHİR TİYATROSU, BUNDAN SONRA DA BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLEYEREK YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEKTİR”

Cumhuriyet’imizin 100. yılında kurduğumuz, tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, ödüllü ilk oyununu bugün basın emekçilerimiz için sahneledi.  Yeni Tiyatro Dergisi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nde şahsımla birlikte 7 ödül birden alarak büyük bir başarıya imza atan ve bizleri gururlandıran şehir tiyatromuzun ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyununu basın mensuplarımızın da beğendiğini düşünüyorum. Katılımınız için siz değerli basın mensuplarıma çok teşekkür ediyorum. Tekirdağ’da Cumhuriyet tarihinin ilk Şehir Tiyatrosu, bundan sonra da başarılarına yenilerini ekleyerek yoluna emin adımlarla devam edecektir.” dedi.

Tiyatro oyunu öncesi organize edilen kokteylde ve oyun sonrasında basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Albayrak, oyun ile ilgili sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

Related posts

Leave a Comment