ÇERKEZKÖY HALK AKAMEDİSİ KURUM KABUL SINAVI YAPILDI

Çerkezköy Belediyesi tarafından iki yıl önce kurulan ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz kursların verildiği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı kurum kabul ve değerlendirme sınavı yapıldı.

8’İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK KURSLARI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz destek kurslarının devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl da kentimizde ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Rehberlik branşlarında ücretsiz destek kursları vereceğiz. Bu destek kurslarından faydalanmak için Halk Akademimize katılmak isteyen 7. Sınıfı bitirmiş öğrencilerimiz bugün öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda yapılan ve 90’ar dakika süren Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na girdiler” dedi.

SINAVA 192 ÖĞRENCİ KATILDI

Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na toplam 192 öğrencinin katıldığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizin sınav başarıları ve ekonomik durumları değerlendirilecek, akabinde de Halk Akademimize kayıtları yapılacak. Kurslarımıza devam edecek olan öğrencilerimize ücretsiz doküman, beslenme ve ulaşım desteği de sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

KONTENJANIMIZI 166’YA ÇIKARDIK

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Çerkezköy Halk Akademisi’ne devam eden 155 öğrenciden 31 tanesinin LGS’de başarılı olarak nitelikli liselere girmeye hak kazandığını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizin ikinci yılında elde ettiği bu başarı neticesinde kapasitemizi arttırmaya karar verdik. Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 80 öğrencimiz ve Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde 75 öğrencimiz olmak üzere destek kurslarımızdan 155 öğrencimiz yararlandı. Bu yıl daha fazla öğrencimiz bu imkanlardan faydalanabilsin diye kontenjanımızı 166’ya çıkardık. Yani 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 86 tanesi Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 80 tanesi ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizde olmak üzere toplam 166 öğrencimiz destek kurslarımızdan faydalanabilecekler” açıklamalarında bulundu.

Related posts

Leave a Comment