Vali Yunus Sezer’den Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ziyaret

Sezer, acil durum merkeziyle ilgili tecrübelerini paylaştı

Vali Sezer ve Milletvekili Aksal, belediye yatırımlarını inceledi

Edirne Valisi Yunus Sezer, 5 Eylül 2023 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Keşan Belediyesi girişinde; Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Ali Ünal, Tahir Özçınar, Belediye Meclis Üyeleri ve birim amirleri tarafından karşılanan Vali Yunus Sezer ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Başkanlık makamına geçti. 

Sezer’e, Helvacıoğlu tarafından çalışmaları hakkında bilgiler aldıktan sonra ziyaret anısına geri dönüşüm ve ileri dönüşüm atölyelerinde üretilen ürünler hediye edildi.

KENT MEYDANI, KENT MÜZESİ VE DOĞAL AFET VE ACİL YÖNETİM MERKEZİ YAPIM, HERSEKZADE AHMET PAŞA CAMİİ’NDEKİ RESTORASYON ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Vali Yunus Sezer, Keşan programı kapsamında yapım çalışmaları devam eden Kent Meydanı, Keşan Kent Müzesi ve Doğal Afet ve Acil Yönetim Merkezi’nde yapım, Hersekzade Ahmet Paşa Camii’ndeki restorasyon çalışmalarında incelemelerde bulundu.

                Sezer, çalışmalar hakkında Helvacıoğlu ve teknik personelden bilgi aldı.

                Geçtiğimiz dönem AFAD başkanı olarak görev yapan Vali Sezer, Doğal Afet ve Acil Yönetim Merkezi ile ilgili tecrübelerini paylaştı.

                Yunus Sezer, Doğal Afet ve Acil Yönetim Merkezi ve Kent Müzesi ziyaretlerinin ardından Hersekzade Ahmet Paşa Camii’ndeki restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

                Ziyaretler hakkında bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu; “Valimiz ve Milletvekilimizle yapımı devam etmekte olan çalışmalarımızı ziyaret ettik. Keşan’ımızdaki çalışmalarımıza Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımızın, Milletvekilimizin destekleriyle çok ciddi çalışmalara imza atıyoruz. Edirne Valimiz Sayın Yunus Sezer ve Milletvekilimiz Fatma Aksal ile Keşan’ımızda Keşan Belediyesi tarafından yapımı devam eden yatırımlarımızın inşaat ve restorasyon sürecine ilişkin yerinde incelemelerde bulunduk. Daha önce de AFAD Başkanlığı yapmış olan valimizin tecrübelerinden faydalanmak üzere Afet ve Acil Durum Merkezimizi tüm detayları ile ele aldık. Hem belediye yatırımları ve hizmetlerimiz hem de devlet yatırımlarımızı Edirne Valiliğimizin destekleri ve koordinesinde yürütecek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Edirne Valisi Yunus Sezer’e ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a ziyaretlerde; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Beyazıt ve İsmail Keleş, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Teşkilat Başkanı Adnan Vural, kurum amirleri ve belediye birim müdürleri eşlik etti.

Related posts

Leave a Comment