11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı Başlıyor

11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı, ülkemizin tanınmış yazarları ve kırtasiye firmalarının katılımıyla 8-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Salih Omurtak Caddesi’nde gerçekleştirilecek.

10 gün sürecek olan 11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı’na bu yıl Ediz Hun, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Erol Mütercimler, Murat Menteş, Ali Lidar gibi tanınmış yazarların da olduğu 70’e yakın yazar katılacak.

Kitapseverler ile edebiyat dünyasının bir araya geleceği, ailelerin çocukların okul ihtiyaçlarını giderebilmek için kırtasiyelerle buluşacağı 11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı, 8-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Söyleşiler ve imza günlerinin gerçekleştirileceği fuarı ziyaret edecek kitapseverler ayrıca çok sayıda kitaba fuara özel fiyatlarla ulaşabilecekler. 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak olan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kırtasiye ürünlerini uygun fiyatlarla alabilmeleri için olanak sağlayacak olan fuarda yer alacak kırtasiye firmaları da fuara özel fiyatlarla satış yapacaklar.

Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı’nın bu yıl 11.’sini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Belediyemizin yanı sıra Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Çorlu Okulları ve Çorlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası iş birliğiyle düzenlediğimiz fuarımız, kent kültürümüzde önemli bir yer tutar hâle geldi. Geleneksel hale getirdiğimiz 11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı, Çorlu’muza değer katıyor. Değerli yazarlarımızı kent sakinlerimizle buluşturduğumuz söyleşi ve imza günleri ile okuma kültürünün gelişimi açısından da önemli katkılar sunmasını arzu ediyoruz.

Kent merkezinde bulunması nedeniyle vatandaşlarımızın daha rahat ulaşabileceği 11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı’nda ayrıca sevgili çocuklarımızın okul ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlarla karşılayabilmeleri ve ailelerin bütçelerine bir nebze de olsa katkı sunabilmeyi hedefleyerek kırtasiye firmalarını da vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.” dedi.

10 gün boyunca sürecek olan 11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı’na katılacak olan yazarlarımızın isimleri ise şöyle:

Abdurrahman Adıyan, Ahmet Ümit, Ali Dinç Sönmez, Ali İhsan Tertemiz, Ali Lidar, Ali Rıza Yavuz, Alparslan Büyükçağlayan, Ataol Behramoğlu, Ayhan Aydın, Ayten Öztürk, Bahadır Berk, Bülent Kılıçaslan, Cemal Latifoğlu, Ceren Melek, Damla Demirdağ, Dilara Keskin, Ediz Hun, Ekin S. Koch, Elif Yeşildağ, Emel Başer, Erol Mütercimler, Fahri Maden, Figen Koşar, Fikret Eroğlu, Gamze Çolum, Gizem Ezgi Akkuş, Güler Özçelik, Güneşi Gürseler, Haldun Açıksözlü, Hasan Güzel,  Hüseyin Keleş, İdris Ay, İlkiz Mudun, İrfan Gürkan Çelebi, Kayahan Demir, Kenan Bıyıklı, Kübra Demir, Latife Tekin, Mahmut İldoğan, Maral Atmaca, Medine Dinçer, Mehmet İlker Çoban, Meryem Nart, Mısra Öz, Mine Söğüt, Murat Menteş, Mustafa Aydınlı, Mustafa Fırat, Nedim Avcı, Nehir Aydın Gökduman, Nihat Küçükarslan, Nihat Gökmen, Nursemin Doğan, Orhan Gökdemir, Orhan Toker, Ozan Deniz, Ömür Uzel, Recep Atmaca, Sadık Tecelli Şen, Saniye Bencik Kangal, Satiye Eraslan Yeniköy, Sibel Karabulut, Şaban Çuman, Şefika Koca, Şengüzel Şen, Şenol Kaluç, Şeref Kurtiş, Ulviye Küccük, Yeşim Değer Üstünkaya, Zeynel İren.

Related posts

Leave a Comment