BÜYÜKŞEHİR, KARAEVLİ TARIM VE TEKNOLOJİ FUARINDA YERİNİ ALDI

Tekirdağ’ın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini göz önünde bulundurarak hayata geçirdiği çalışmalar ile örnek projelere ve birçok ilke imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, DLG Fuarcılık tarafından düzenlenen Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarında yerini aldı.

Tarımsal ürünlerin ve tarımda kullanılan teknolojik aletlerin sergilendiği Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılından itibaren her yıl Ağustos-Eylül aylarında Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli mahallesinde gerçekleştirilen Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarında yerini alırken, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan stantta, Tekirdağ’a özgü tarımsal ürünler sergilendi, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında hayata geçirdiği projeler ile ilgili katılımcılara bilgi paylaşımında bulunuldu.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK GÖREVE GELDİĞİMİZ 2014 YILINDAN BU YANA ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarının açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarımın Tekirdağ için son derece önemli bir sektör olduğunu belirterek, “Dünyadaki nüfus artışına bağlı olarak gıda maddelerine olan ihtiyaç sürekli olarak artıyor. Bu durum tarım ve hayvancılık faaliyetlerini giderek daha önemli hale getiriyor. Son yıllarda giderek ağırlaşan ekonomik kriz ve yüksek enflasyon, girdi maliyetlerini arttırırken, vatandaşlara hayat pahalılığı olarak yansıyor. Stratejik bir sektör olan tarım ve hayvancılığı geliştirmek için kaynaklarımız en verimli şekilde kullanılmalı, çiftçilerimiz ve besicilerimiz daha fazla desteklenmelidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana üreticilerimizin yanındayız. Tarım ve hayvancılıkta verimliliğin arttırılmasında modern makine ve ekipmanların kullanımı en önemli etkenlerden biridir. Bu noktada yeni üretim teknolojilerinin tanıtıldığı fuarlar çiftçilerimize, besicilerimize ve işletmelerimize çağımız teknolojisinin sunduğu son imkânları yakından takip etme imkânı sunuyor. Bu duygu ve düşüncelerle, Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarının hayırlı olmasını diliyor, firmalarımıza ve üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl temenni ediyorum.” dedi.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da birer konuşma yaparak Fuarın hayırlı olması temennisinde bulundular.

Yapılan konuşmaların ardından Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, diğer protokol üyeleri ile birlikte fuarda açılan stantları gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Related posts

Leave a Comment