ÇERKEZKÖY İLÇESİ CENGİZ TOPEL CADDESİ VE NARİN KAVŞAĞIg>

YEPYENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Tekirdağ il genelinde tüm ilçelerde önemli yatırımlara imza atan, şehrin güzel bir görünüme kavuşturulması ve vatandaşların nefes alacağı alanlar oluşturulması için örnek projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy ilçesinde bulunan Cengiz Topel Caddesi ve Narin Kavşağı’nı, yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleri ile yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından, 25 dönüm alana ve 2.500 metre uzunluğa sahip Cengiz Topel Caddesi’nde yapılan peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında 14.500 metre kare çim alan oluşturuldu. 845 adet değişik türlerde peyzaj ağacı dikildi ve 1906 adet çalı ile birlikte podima taşlar eşliğinde şehrin dokusuna yenilikçi bir alan, hava ve gürültü kirliliğine karşı bir zon oluşturulurken, bölgede estetik ve nefes alan bir aks oluşturulması amaçlandı. Kullanılan dekoratif taşlar ve diğer donatı malzemeleri ile cadde yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

2 BÖLGEDE YAPILAN ÇALIŞMALARIN TOPLAM MALİYETİ 5.5 MİLYON TL’DİR

Öte yandan Temmuz 2023’te peyzaj çalışmalarına başlanan Çerkezköy ilçesi Narin Kavşağı 2 alan halinde toplamda 1.300 metre karedir. Şehrin en canlı ve yoğun merkezlerinden biri olan Narin Kavşağı’nda yapılan düzenleme kapsamında falez taşı ve ahşap kütükler ile toplamda 8 adet saksı tasarımı yapılmıştır. Bitkilendirme aşamasında zeytin ağacı ve ıhlamur ağacı şeklinde ibreli ağaçlar dikilerek mevsimlik çiçek ve çim ile desteklenmiştir. 1 adet ışıklı park tabelası konularak çalışmalar tamamlanmıştır. İki bölgede yapılan çalışmaların toplam maliyeti 5.5 Milyon TL’dir.

BAŞKAN ALBAYRAK: “İLÇELERİMİZİ VE ŞEHRİMİZİ GÜZELLEŞTİRMEK ADINA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Sanayisi ile ön plana çıkmış Çerkezköy’ü yeşil alanları ile de anılır bir kent haline getirmek ve güzel bir görünüme kavuşturmak için çaba sarf ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çerkezköy’ü, sanayi alanlarıyla olduğu kadar yeşil alanları, peyzaj ve çevre düzenlemeleri ve parklarıyla da yaşayan, nefes alan bir ilçe haline getirme hedefindeyiz. Park ve Bahçeler Dairesi ekiplerimizin yaptığı çalışmalar ile Çerkezköy ilçemizin Cengiz Topel Caddesi’ni yepyeni bir görünüme kavuşturduk. Narin Kavşağı’nda da peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımızı tamamladık. 2 bölgede yaptığımız çalışmalar ve toplam 5.5 Milyon TL’lik yatırımla ilçemizin güzelleştirilmesi adına önemli aşama kaydettik. Öte yandan Namık Kemal Bulvarı ve Kültür Merkezi çevresinde de peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam etmektedir. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak daha yeşil Çerkezköy ve Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya, vatandaşlarımız için kentimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak siz değerli vatandaşlarımıza sürekli artan bir ivmeyle hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Related posts

Leave a Comment