MALKARA BELEDİYESİ, CUMHURİYETİMİZİN 100. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI KAPSAMINDA “KURUMLAR ARASI CUMHURİYET KUPASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI” DÜZENLİYOR

Malkara Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutlamak ve sporun birleştirici gücünü vurgulamak için “Kurumlar Arası Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası” düzenliyor.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamayı ve yerel kurumları bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla karşılamaya hazırlanıyoruz. Bu önemli dönüm noktasını futbolun birleştirici gücüyle kutlamak istedik. Malkara’mızda faaliyet gösteren kamu kurumlarını bu etkinlikte bir araya getireceğiz.

Turnuvaya katılacak olan takımlar 22 Eylül 2023 Cuma gününe kadar Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze başvuru yapabilirler. Turnuva toplantı tarihi 22 Eylül 2023 Cuma günü yapılacak olup aynı gün kura çekimi yapılacaktır. 25 Eylül 2023 tarihinde de turnuvamız başlayacak.

Malkara Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamayı ve yerel kurumları bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Turnuvaya katılacak olan takımların heyecanını ve rekabetini görmek için tüm futbolseverleri bekliyoruz.” dedi.


Malkara Belediyesi Kurumlar Arası Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası Müsabaka Kuralları

 1. Müsabakalarda, Futbol müsabaka talimatı, ceza yönetmeliği ve oyun kuralları uygulanır.
 2. Takımlar 12 sporcu, 1 sorumlu personelden oluşacaktır.
 3. Takımlar sahaya 1 kaleci ve 5 saha oyuncusu ile çıkacaklardır.
 4. Takımlar 5 oyuncu değişikliği yapabileceklerdir.
 5. Müsabakalar 2×25 dakika halinde yapılacaktır. Eleme müsabakalarında beraberlik bozulmazsa 5′ er penaltı vuruşları sonucu belirlenecektir.
 6. Müsabakalarda kayarak yapılan müdahalelerde FUTSAL kuralı geçerli olup top karşı takıma geçer.
 7. 2 kurum birleşerek tek takım olarak katılabilir.
 8. Her takım listedeki oyuncuların kimlik fotokopilerini komiteye liste halinde sunmak zorundadır.
 9. Listede ismi bulunmayan oyuncuyu oynatan takım hükmen yenik sayılır. Bir oyuncu birden fazla takımda yer alamaz
 10. Hava muhalefeti nedeniyle müsabaka hakem kararı ile iptal edilebilir veya ara verilebilir. Ertelenen maçın tarihi ve zamanı futbol komitesi tarafından takımlara en az 1 gün önceden bildirilir.
 11. Karşılaşmaya zorunlu sebepler haricinde çıkmayan, saha içinde ve saha dışında olay çıkaran ve maçın tatil edilmesine neden olan takımlar ihraç edilecektir.
 12. Turnuva maçlarının oynanması anında veya saha sınırları içinde sayılan yerlerde oluşan her türlü sakatlıkta komitenin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Turnuvaya katılan takımların temsilcileri ve oyuncuları, her türlü sağlık tedbirlerini almakla yükümlüdür. Maçlara çıkacak sporcuların ‘’tekmelik” kullanmaları önerilir. Oluşabilecek sakatlıklardan futbol komitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktu

Related posts

Leave a Comment