CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN ‘AHİLİK HAFTASI ÇALIŞMA ZİYARETLERİ’HAKKINDABASIN AÇIKLAMASI

YAŞAM SÜRESİ 3 YILA DÜŞEN ESNAF, CAN SİMİDİ BEKLİYOR.”

              Esnaf ve sanatkarlarımız ülkenin istikrarı, kalkınması ve dinamizmi sağlaması açısından vazgeçilmez öneme sahiptir.

Ahilik kültürüyle yetişmiş esnaf ve sanatkarlarımızın;

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın dengeli biçimde dağıtılmasına ve sürdürülmesine ve işsizliğin azaltılması istihdamın ve üretiminin artırılmasına ciddi katkıları bulunmaktadır.

 Ahilik Haftası çalışma ziyaretlerimiz kapsamında;

CHP İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Kırklareli Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği’ni ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarlarımız birlikte olduk, anlamlı günlerini kutladık, sorunlarını, dertlerini paylaştık, taleplerini dinledik.

Esnaf ve sanatkârlarımızın iş hacmi ve kâr marjı hızla düşmeye devam ederken vergi, SGK primleri ve kiralardaki hızlı yükselişler ise ne yazık ki devam etmektedir.

Bu sıkıntılı durumda esnafın ekonomik olarak yaşayabilmesi her gün biraz daha zorlaşmaktadır.

Esnafımız dükkanını açtıktan 6 ay sonra kapatmaya başlamaktadır, 3 yıl dükkanını açık tutan bir esnafın ise başarılı hale geldiği bir sıkıntılı bir dönem yaşamaktayız.

Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden ekonominin can damarları olan esnaf ve sanatkarlarımızın desteklenmesi ve sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.

Saygılarımla.

Related posts

Leave a Comment