Başkan Uzunlar Süleymanpaşa Belediyesi Kriz Merkezini ziyaret etti

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kriz Merkezi, Deprem Arama Kurtarma ve K9 Köpek Eğitim Parkı, olası afetler için eğitim, tatbikat ve hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Kriz Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında ilgili personelden bilgi aldı. Uzunlar, deprem bölgesinde bulunan şehrimizde muhtemel bir afet durumunda her saniyenin önemli olduğunu hatırlatarak hazırlıkların buna göre yapıldığını ifade etti.

K9 EĞİTİMLERİNİ TAKİP ETTİ

Arama ve kurtarma çalışmalarında çok büyük katkı sağladıkları bilinen K9 köpeklerinin yetiştirildiği Arama Kurtarma ve K9 Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen tatbikatları da takip eden Başkan Uzunlar, memnuniyetini ifade ederek çalışmaların aynı ciddiyetle sürdürülmesi talimatı verdi.

“HAZIR OLANA KADAR ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Süleymanpaşa Belediyesi Kriz Merkezi, Deprem Arama Kurtarma ve K9 Eğitim Parkı’mızı ziyaret ettim. Devam eden çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak, projelerimizin ilerleyişi ve ekiplerimizin gayretli çabalarını yerinde gördüm. Şehrimizin güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan tüm personelimize teşekkür ederim. Muhtemel afetlere tam olarak hazır olana kadar durmaksızın çalışmalarımıza devam edeceğiz,” diye konuştu.

Related posts

Leave a Comment