Başkan Yüksel göçük meydana gelen fabrikaya gitti

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesinde yer alan bir fabrikada hafriyat çalışmaları sırasında yaşanan göçüğün ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı.

Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrika inşaatının hafriyat çalışmalarında meydana gelen göçükte iki işçinin toprak altında kaldığının bildirilmesi ile bölgeye çok sayıda jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi ile arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Ergene sınırları içerisinde yaşanan olayı haber alır almaz Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de fabrika inşaatına giderek ekiplerden hem çalışmalar hem de genel durum hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu.

Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde alüminyum fabrikası inşaatında kuyu kazımı sırasında meydana gelen göçükte Adem Kalaycı ile Zekeriya Midilli adlı işçiler toprak altında kalmıştı. Yaklaşık olarak 12 saat toprağın altında kalan işçilerden Adem Kalaycı, kurtarma ekiplerince çıkarılmış, sağlık ekipleri göçükten çıkarılan işçiyi termal battaniye ile sararak soğuğa karşı ayakta tutmuşlardı.

Adem Kalaycı 112 Acil Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edilirken diğer işçi Zekeriye Midilli’nin ise hayatını kaybettiği belirlenmişti.

Fabrikaya giderek incelemelerde bulunan Başkan Yüksel, “Velimeşe mahallemizde yer alan bir fabrika inşaatının hafriyatında meydana gelen göçük nedeniyle meclis üyelerimizle birlikte fabrikaya giderek incelemelerde bulundum. Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması çalışmalarında yer alan tüm ekiplere kolaylıklar yaralı işçimize acil şifalar diliyorum. Olayda hayatını kaybeden işçimize de yüce Allah’tan rahmet kederli ailesi ile yakınları ve mesai arkadaşlarına sabırlar diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment