Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Vali Sezer’e mücavir alanlardaki liman ve arıtma konusundaki problemleri aktardı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, programı kapsamında 16 Ocak 2024 Salı Keşan’da bir dizi ziyarette bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer’e mücavir alanlardaki sorunları aktardı.

Saat 10.30 sıralarında Keşan’a gelen Edirne Valisi Yunus Sezer, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Koru, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orkun Özkaya ve yönetim kurulu üyeleri, Keşan Ticaret Borası Yönetim Kurumu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından karşılandı.

Vali Sezer, beraberindeki heyetle birlikte İzzetiye Mahallesi’nde bulunan seralar ile Keşan Belediyesi’nin mücavir alanları olan Erikli Sahili, Yayla Sahili, Danişment Sahili ve İbrice Limanı’nda incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Vali Sezer’e Erikli Sahili’nde arıtma sorunu, Yayla Sahili’ndeki balıkçı barınağının yarattığı tahribat, Danişment Sahili’nin son durumu ve İbrice Balıkçı Barınağı’nda mesire alanı yapılması konusunda bilgi verdi.

İncelemelerin ardından bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Valisi Yunus Sezer’i bölgede misafir ettiklerini belirterek, “Valimiz ile birlikte İzzetiye Mahallemizdeki seralarımızda ve mücavir alanlarımızda bir dizi incelemede bulunduk. Seralarımız Valimiz Yunus Sezer’den tam not aldı. Hem bölge istihdamına, hem ekonomiye hem de tarım bölümü öğrencilerimizin eğitim almasıyla dört dörtlük bir projenin Keşan Belediyesi olarak mimarı olmanın gururunu yaşıyoruz. Valimizden de önümüzde dönemde daha fazla sera için destek sözü aldık. Seralarımızın ardından İbrice Balıkçı Barınağı’nı ziyaret ettik. Burada Edirne Valiliğimiz, Belediyemiz, Kalkınma Ajansımız, Kooperatifimiz ve Dalış Okullarınızla ortak akıl ile harika bir projeyi hayata geçirmek için bir araya geldik. İbrice Balıkçı Barınağı Mesire Alanı Projemizle bölge hem dalış merkezi olacak hem de müthiş bir sosyal alan kazandırmış olacağız. Daha sonra ise Valimiz ile Yayla Balıkçı Barınağı’nın yarattığı tahribatla alakalı başlatılan dalgakıran projemizle ilgili incelemelerde bulundu. Yayla da hem balıkçılarımızın hem de vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğiz. Yılların sorunu son buluyor. Yayla Limanı kıyı tahribatı için deniz altı beton dalgakıran projesi başlıyor. Ulaştırma Bakanlığımız öncülüğünde Yayla Balıkçı Barınağının tahribatı sonucu başlatılan Dalgakıran Etüt Projesi ihalesi tamamlanıp önümüzdeki hafta yer teslimi yapılacak. Erikli Sahilimize arıtma tesisi kazandırmak için Valimiz ile bölgede incelemede bulunduk. Erikli Sahili arıtma tesisimiz için girişimlerimiz devam ediyor. Devletimizin desteği ile yaz aylarında çok ciddi problem haline gelen arıtma tesisi konusunda ciddi mesafe kaydettik.  Edirne Valimiz Yunus Sezer’e destekleri ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Related posts

Leave a Comment